Zatrudnienie zawsze na umowę o pracę? Niekoniecznie.

Umowa o pracę to coraz rzadziej występujące określenie formy zatrudnienia. Przez czwartą władzę (tj. media)  XXI wiek nosi miano wieku umów śmieciowych. Umowy zlecenie, o dzieło, czy na tzw. akord to rzeczywiście częste dokumenty pojawiające się w życiu młodych osób. Przed śmieciówkami nie mogą się również uchronić osoby w wieku przedemerytalnym, brak zatrudnienia w jakiejkolwiek formie oznacza dla nich najczęściej biedę i ubóstwo.

Praca tymczasowa oferowana przez agencje pracy tymczasowej to w sytuacji wyżej opisanej świetna alternatywa. Możliwość zawarcia długoterminowej umowy z agencją i kierowanie na stanowiska zgodne z wykształceniem to bajka, o której marzy każdy bezrobotny dłużej niż 1 dzień.

Dzięki szerokiemu rozwojowi agencji zleceniobiorcy mają możliwość coraz większego wyboru pośród kierowanych do nich ofert pracy.  Do rzadkości należą aktualnie nisko opłacalne zbiory owoców w Polsce i konserwacje powierzchni za grosze- teraz prym wiodą zagraniczne agencje pracy tymczasowej. Możliwość wyższego zarobkowania, a także ciekawej pracy kusi rosnącą z roku na rok liczbę potencjalnych pracowników- dzięki nienormowanemu planowi pracy, zagraniczne wojaże saksowe nie kojarzą się już z przepracowaniem.

About the author

admin

View all posts